Impregnacja ogniochronna drewna, tkanin, wykładzin podłogowych

Impregnacja ogniochronna drewna

Drewno stanowiło kiedyś podstawowy materiał budowlany. Następnie zastąpiono je konstrukcjami z betonu i stali. Teraz dzięki swym walorom estetycznym i użytkowym jest stosowane nie tylko jako dekoracje, ale również wraca do łask jako element konstrukcyjny. Drewno jest materiałem palnym, a pod względem reakcji na ogień najczęściej ma klasę D. Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zabezpieczeniu drewnianej konstrukcji, co z całą pewnością poskutkuje długim czasem prawidłowego funkcjonowania. Preparaty używane przez naszą firmę zapewnią Państwu niezbędną barierę przeciwogniową oraz zabezpieczą drewno przed grzybami i owadami.

Mechanizm spalania drewna

Podczas spalania drewno wytwarza mechanizm ochronny w postaci zwęglonej warstwy działającej jak izolator. Powoduje to ograniczenie dopływu tlenu, co spowalnia proces spalania wnętrza i w ten sposób zabezpiecza rdzeń przekroju, a w związku z tym i całą konstrukcję nośną przed zniszczeniem. Niestety niezabezpieczone drewno stosunkowo łatwo ulega zapaleniu, wydzielając przy tym gorące gazy pożarowe co potęguje szybkość rozprzestrzeniania się płomieni. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalną impregnację ogniochronną, którą szybko i rzetelnie wykona grupa Fire Save to Twoja drewniana konstrukcja z pewnością będzie Ci wdzięczna !

Metody impregnacji drewna

Wykonujemy impregnację 4 metodami:

  • natryskową
  • zanurzeniową
  • próżniowo-ciśnieniową
  • smarowania

 

Nasi eksperci z łatwością dobiorą metodę, która sprosta Twoim oczekiwaniom i zabezpieczy Twoją konstrukcję w najlepszy możliwy sposób !

Drewno poddawane impregnacji powinno być zdrowe, suche i czyste. Wszelkie farby, lakiery i środki impregnujące zmniejszają skuteczność nasycenia drewna.

Impregnacja ogniochronna metalowych konstrukcji

Konstrukcje wykonane ze stali pod wpływem wysokiej temperatury tracą swoje właściwości nośne. Dlatego wielce istotnym aspektem jest odpowiednie zabezpieczenie metalowych elementów przed wpływem wysokiej temperatury panującej podczas pożaru. Wybierając Grupę Fire Save masz gwarancję profesjonalnie wykonanej usługi. Nasi specjaliści dobiorą odpowiednią formę zabezpieczenia, tak aby Twoja konstrukcja była bezpieczna.

Metody zabezpieczenia konstrukcji stalowych

Zabezpieczenia dokonujemy stosując:

  • natryski tworzące powłoki ogniochronne,
  • farby pęczniejące,
  • płyty ogniochronne


Nasi specjaliści uwzględnią wymaganą klasę odporności ogniowej dla Twojej konstrukcji, tak aby zastosowane zabezpieczenia były adekwatne do potrzeb. Zadbają również o odpowiednie przygotowanie metalu w przypadku nakładania farb pęczniejących ( oczyszczenie i odtłuszczenie ). Nałożona przez nas farba zabezpieczy stal przed wysoką temperaturą, nada jej walory estetyczne oraz przyczyni się do walki z korozją.

Realizujemy profesjonalne impregnacje ogniochronne materiałów palnych występujących na drogach ewakuacyjnych oraz innych pomieszczeniach, w których zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi elementy wykończenia wnętrz powinny być co najmniej trudno zapalne.

Katastrofalne skutki pożaru mogą dosięgnąć wielu obszarów. Szybko rozprzestrzeniający się ogień jest trudny do ugaszenia oraz jakiejkolwiek kontroli. Niektóre z palących się materiałów mogą mieć właściwości wręcz przyspieszające pożar i przewodzić go do kolejnych pomieszczeń. By działać prewencyjnie i ochronnie, warto pomyśleć o innych, nowoczesnych rodzajach zapewnienia bezpieczeństwa niż te szablonowe. Takim rozwiązaniem jest impregnacja ppoż tkanin i papieru. To sposób na opóźnienie momentu zapłonu materiału poddanemu nagrzewaniu oraz spowolnienie rozprzestrzeniania się ognia.

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne w każdej sytuacji, jeśli więc istnieją produkty, które mogą znacznie wpłynąć na poprawę tego stanu, należy z nich skorzystać. Prezentowane w naszej ofercie zabezpieczenia są odpowiednie do stosowania na wybranych materiałach, nie obniżając ich wytrzymałości, a wręcz ją wzmacniając.